• Спільний проект УНТЦ і НАНУ

  Розробка і підготовка до серійного виробництва розподілених інтелектуальних біосенсорів для захисту довкілля

  Про виконавців
  Slide 1
 • Спільний проект УНТЦ і НАНУ

  Розробка і підготовка до серійного виробництва розподілених інтелектуальних біосенсорів для захисту довкілля

  Про НАНУ
  Slide 2
 • Спільний проект УНТЦ і НАНУ

  Розробка і підготовка до серійного виробництва розподілених інтелектуальних біосенсорів для захисту довкілля

  Про УНТЦ
  Slide 3

Запрошуємо на офіційний сайт проекту

Сайт присвячено спільному проекту УНТЦ і НАНУ №6064 "Розробка і підготовка до серійного виробництва розподілених інтелектуальних біосенсорів для захисту довкілля", який виконується зусиллями співробітників Відділу перетворювачів форми інформації Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова Національної академії наук України.
Термін виконання проекту: лютий 2015 року – січень 2017 року

Про проект

Непередбачувана зміна кліматичних умов, техногенні аварії та швидке поширення епідемічних захворювань зелених насаджень та сільськогосподарських культур на вірусні та бактеріальні хвороби продемонстрували гостру необхідність створення та серійного випуску біосенсорних засобів експрес-діагностики стану рослин у реальному часі та визначення впливу на рослини зміни кліматичних умов, вірусного та бактеріального навантаження, а також стресових чинників природного та техногенного походження.

Отримання оперативної (у реальному часі) та об'єктивної інформації про стан рослинного покриву є важливим фактором, який зумовлює подальшу стратегію по догляду за зеленими насадженнями лісових і паркових зон та прийняттю відповідних управлінських рішень по захисту навколишнього середовища. Звичайно, ідеальним було б отримання інформації про покращення або погіршення стану лісових та паркових масивів не постфактум, а завчасно. Це дозолить уникнути збільшення матеріальних затрат на захист довкілля та зберегти зелені насадження від можливих втрат, а також сприяти захисту рослин лісових та паркових зон від вірусних та бактеріальних захворювань.

Саме тому, розробка і підготовка до серійного виробництва недорогих розподілених інтелектуальних біосенсорів з радіоканалом та створення систем збору даних на їх основі для екологічного моніторингу є актуальною проблемою для сфери захисту навколишнього середовища не тільки для України, але і для інших країн.

Мета проекту

Основною метою проекту є розробка та підготовка до серійного виробництва недорогих безпровідних інтелектуальних біосенсорів, створення відповідного програмного та методичного забезпечення для об'єднання розподілених сенсорів у мережі, що дозволить розширити застосування нових інформаційних технологій при здійсненні екологічного моніторингу та захисту довкілля, зокрема для визначення вірусного та бактеріального навантаження, контролю впливу кліматичних умов та експрес-діагностики загального рівня впливу стресових чинників природного та техногенного походження на зелені насадження паркових та лісових зон.

Впровадження розподілених інтелектуальних безпровідних біосенсорів в сферу екологічного моніторингу та захисту довкілля дасть змогу своєчасно захистити рослини від бактеріальних та вірусних захворювань, зменшити вплив стресових чинників техногенного або природного походження на зелені насадження, отримати економію при внесенні добрив, зекономити водні та енергетичні ресурси.

Виконавці

Проект виконується зусиллями співробітників Відділу перетворювачів форми інформації Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова Національної академії наук України.

РОМАНОВ Володимир (керівник проекту)

доктор технічних наук, завідуючий Відділом перетворювачів форми інформації Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України

ПАЛАГІН Олександр

академік НАН України, доктор технічних наук, заступник директора Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України

ГАЛЕЛЮКА Ігор

старший науковий співробітник, кандидат технічних наук

САРАХАН Євгенія

старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук

БРАЙКО Юрій

науковий співробітник

ФЕДАК Володимир

науковий співробітник

ЛАВРЕНТЬЄВ Василь

науковий співробітник

КОВИРЬОВА Олександра

молодший науковий співробітник

ГРУША Володимир

молодший науковий співробітник

ІМАМУТДІНОВА Роза

інженер-програміст

ВОРОНЕНКО Олександр

інженер-конструктор

ТИЩЕНКО Анна

інженер

Очікувані результати

1. Будуть розроблені і створені дослідні зразки безпровідного інтелектуального біосенсора для експрес-діагностики стану рослин в екологічному моніторингу та захисті довкілля та створена конструкторська документація для серійного випуску цього біосенсора у відповідності з вимогами вітчизняного контрактного виробництва. Перевагами створеного біосенсора буде його мала вага і розміри, низьке енергоспоживання, невисока вартість та можливість об'єднання біосенсорів у сенсорну мережу. Конструкторська документація буде розроблена так, щоб її було легко адаптувати її під вимоги любого сучасного виробництва як в Україні, так і іншій країні.

2. Буде розроблено архітектуру сенсорної мережі на основі створюваних біосенсорів, включаючи алгоритми та програмне забезпечення передачі даних між окремими вузлами. Будуть розроблені формати передачі даних вимірювання стану рослин між вузлами мережі.

3. Буде розроблено архітектуру сенсорної мережі збору даних на основі створених біосенсорів та методи взаємодії окремих її структурних елементів на основі стандартних протоколів зв'язку. Передбачається збір даних за допомогою мобільної платформи, а саме електричного безпілотного квадрокоптера. Для кожної системи буде розроблено методики та алгоритми збору даних.

4. Буде випущено малу серію розробленого безпровідного інтелектуального біосенсору з радіоканалом на контрактному виробництві, яке обладнане сучасним високопродуктивним устаткуванням, що дозволить у майбутньому згідно розробленої документації розгорнути серійне виробництво цього безпровідного інтелектуального біосенсору, щоб задовольнити потреби України та інших зацікавлених країн у цьому приладі.

5. Буде напрацьоване методичне забезпечення для розроблених безпровідних інтелектуальних біосенсорів, а саме, методичне забезпечення, яке придатне для застосування в системах екологічного моніторингу та захисту довкілля на великих площах лісових та паркових масивів.

6. Створене методичне забезпечення буде доведене до прикладних програм, які будуть внесені у мікроконтролер біосенсору.

Контакти

Україна, м. Київ, 03680, проспект Академіка Глушкова, 40
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України,
Відділ перетворювачів форми інформації
Романов Володимир Олександрович

тел./факс: +38(044)526-3204
E-mail: VRomanov@i.ua, сайт: http://www.dasd.com.ua